wtorek, 10 czerwca 2014

25 lat wolności

Dnia 4 czerwca, jak przystało na młodych patriotów, uroczyście obchodziliśmy 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w niekomunistycznej Polsce.

Udaliśmy się na mszę świętą do kościoła w Małej Wsi. Towarzyszyli nam zaproszeni goście z Urzędu Gminy, z p. Wójtem na czele. Oprawą muzyczną zajął się szkolny chór. Powagi chwili nadawała obecność pocztów sztandarowych ze Szkoły Podstawowej im. W. H. Gawareckiego oraz Gimnazjum z Oddziałem Integracyjnym im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi.

Pod koniec mszy głos zabrał Pan Wójt Andrzej Barciński. Krótko przybliżył zgromadzonym historię obalenia komunizmu oraz opowiedział, co wówczas działo się w Małej Wsi.

Na finał, uczniowie z klas 1a, 3b i 3c, zaprezentowali program artystyczny. Ukazali komunistyczną rzeczywistość i sytuację w dawnym PRL-u. Widzowie dowiedzieli się, jak doszło do pierwszych częściowo wolnych wyborów, obrad Okrągłego Stołu, czy wprowadzenia stanu wojennego.

Pogoda tego dnia dopisała, więc wychodząc po zakończeniu uroczystości można było jeszcze obejrzeć wystawę poświęconą ,,Solidarności’’.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz